Гаряча лінія: 0 800 755 507

Анатолій Могильов ініціює підписання Меморандуму про скасування депутатської недоторканності.

12.07.2019

Партія «Незалежність» звертається до всіх політичних партій, що беруть участь у передвиборчій кампанії щодо необхідності підписання Меморандуму про відміну депутатської недоторканості.

Вважаємо важливим і відповідальним зафіксувати наміри всіх партій в єдиному документі, як гарантію та зобов’язання перед громадянами України.

МЕМОРАНДУМ

Двадцять вісім років, вісім каденцій Верховної Ради України постає питання про зняття депутатської недоторканості. І кожного разу народні обранці «забувають» ухвалити цей Закон. А наприкінці каденції без жодних вагань і докорів сумління знов питання зняття недоторканності вносять до нових програм партій та кандидатів.

А між тим, депутатська недоторканість, весь час свого існування виконує лише одне завдання – допомагає корупціонерам уникнути відповідальності та покарання, сховатися від слідства та суду за депутатським мандатом.

Функція «політичного щита», яку має виконувати норма закону про депутатську недоторканність, як засвідчила багатолітня практика за фактом не працює.

Партія «Незалежність» пропонує змінити ситуацію, підписавши цей Меморандум до 21 липня 2019 року, таким чином зафіксувавши передвиборчі обіцянки усіх 22 партій, що йдуть на вибори!

Ми, що нижче підписалися, представники політичних партій, зобов’язуємося на першій сесії дев’ятого скликання Верховної Ради України проголосувати першим Закон про відміну недоторканості народних депутатів України.

Цей Меморандум засвідчить реальні наміри політичних партій до виборів та їхню відповідальність – після виборів!