Гаряча лінія: 0 800 755 507

Анатолій Могильов: Спікера Парубія треба притягти до відповідальності за порушення при прийнятті Виборчого Кодексу

15.07.2019

Спікер поки що діючого парламенту Андрій Парубій має понести покарання за ухвалений з порушенням процедури Виборчий Кодекс. Таку думку в ефірі ток-шок «Голос народу» на каналі «112 – Україна» 12 липня висловив лідер партії «Незалежність» Анатолій Могильов. Він нагадав, що сотні поправок до документа депутати приймали у напівпорожньому залі, при цьому голова Верховної Ради 17 разів ставив проект на голосування, що знецінює Кодекс з правової точки зору.

Політик зазначив, що за останні 10 років в Україні багаторазово змінювалися правила електоральної гри, і під кожні вибори вносилися зміни до відповідного закону. За словами Могильова, ніякого сенсу в прийнятті Виборчого Кодексу під завісу каденції парламенту VIII скликання не було, тим більше, що низку його положень суперечить нормам Конституції. За словами Анатолія Могильова, систематичне порушення норм Основного закону – це головна проблема країни на сьогоднішній день. Лідер партії «Незалежність» провів паралелі з затвердженням держбюджету. Він підкреслив, що з 2014 року депутати голосували за бюджет, кожен раз, ігноруючи норми про соціальні гарантії, які закладені в Основному законі. Тому були урізані пенсії, соціальні виплати для всіх українців, що зумовило падіння рівня життя і зубожіння населення.

«Пенсії знецінилися мінімум в два рази, з огляду на зростання тарифів в п’ять і більше разів, пенсіонерам вижити не можна. Вихід один: треба все ухвалені закони привести у відповідність з Конституцією», – зазначив політик. І розповів, що під час дискусії на одному з телеканалів, провладний депутат навів «забійний» аргумент, пояснюючи, чому більшість законів, прийнятих Радою VIII скликання, носять антинародний характер: мовляв, парламентарії знайомляться c негативними висновками експертного управління Верховної Ради з приводу того чи іншого документа, але депутатам наказали його ухвалювати, і вони голосують «як треба». Якщо так буде і далі, то Україна скотиться в повний правовий хаос – резюмував лідер партії «Незалежність».