Гаряча лінія: 0 800 755 507

Анатолій Могильов: «Влада повинна поставити обмеження апетитам агрохолдингів, і повернути державну підтримку селянам та фермерським господарствам.

10.07.2019

«Питання землі – це питання національної безпеки країни, її продовольчої безпеки».

Про це заявив лідер партії «Незалежність» Анатолій Могильов в ефірі ток-шоу «Стіна» 9 липня 2019 року на телеканалі «112-Україна». За його словами, якщо найближчим часом відкрити ринок землі і продавати її всім підряд, то Україна швидко позбудеться свого головного багатства – земельних ресурсів, а це є зрадою державних інтересів. Політик як приклад навів приватизацію підприємств металургійної, хімічної, машинобудівної промисловості, після чого країна втратила контроль над цими галузями, а багато фабрик і заводів стоять зруйнованими, хоча і потрапили в руки іноземних інвесторів.

Він підкреслив, що держава в особі парламенту і уряду має поставити перед собою одну мету – розвивати країну, а не думати, кому і що продати. На думку Анатолія Могильова, необхідно так вибудувати систему взаємовідносин учасників агробізнесу, щоб мінімальний прибуток отримували агробарони, а максимальний – ті, хто своїми руками виробляє хліб, молоко та інші товари сільгоспвиробництва.

«Поки ж у нас все навпаки: фермери сьогодні обробляють землю за копійки, над ним стоять агрохолдинги, які вигрібають левову частку прибутку, замість того, щоб пускати ці гроші на розвиток села, підтримку інфраструктури», – вважає лідер партії «Незалежність».

Анатолій Могильов попередив, що така система призведе до нового витку пограбування аграріїв – при покупці врожаю.

«Дрібним господарствам урожай зберігати немає де, і вони його продають прямо з поля. Спеціально під це сьогодні опускають долар, щоб купити зерно задешево, а потім відвезти його в порт і там продати мінімум на 50% дорожче. Тобто, купивши у селянина тонну зерна по 3500 гривень, трейдери продають його за 5000 гривень», – пояснив політик.

І підкреслив, що обов’язок держави зробити так, щоб ці гроші залишалися у аграріїв, а не текли в кишені олігархів, в тому числі, і зарубіжних. Політик вважає, що відповідальність за такий стан справ прямо лежить на чинних поки парламенті і уряді.

Він наголосив, що головна функція держави – робити все для зручності та вигоди своїх громадян. Правда, відзначає Могильов, останні п’ять років влада усунулася від цього, поступово прибравши дотації і практично ліквідувавши держпрограми підтримки садівництва, тваринництва, фермерських господпрств.

Політик заявив, що партія «Незалежність» виступає за державну підтримку фермерських господарств, де працюють і є господарями землі самі українці, і за те, щоб на законодавчому рівні обмежити можливість отримання надприбутків агрохолдингами.