Гаряча лінія: 0 800 755 507

Анатолій Могильов: За моєю заявою ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом здачі Криму

01.08.2019

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження по відношенню до вищих посадових осіб України за фактом анексії Криму у 2014 році. Провадження відкрито за заявою Анатолія Могильова, лідера партії «Незалежність», міністра МВС (2010 – 2011 рр.), голови Ради Міністрів АР Крим (2011 – 2014 рр.).

В ефірі «Правила життя» на телеканалі ZIK  Анатолій Могильов заявив, що провадження вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«Буквально в понеділок я був на допиті в ДБР, де за моєю заявою відкрили кримінальне провадження за фактом захоплення Криму. Злочином може бути як дія, так і бездіяльність. Саме бездіяльність окремих посадовців, у компетенції яких було прийняття відповідних рішень, призвела до втрати Криму», — сказав Анатолій Могильов.

Він висловив впевненість у тому, що українські військові, у томі числі й ті, що несли службу на території півострова, мали змогу чинити опір незаконному захопленню адміністративних будівель, військових частин, аеродромів та інших стратегічних об’єктів. Проте керівництво держави відповідних наказів так і не віддало.

Анатолій Могильов наголосив, що у ДБР є всі законні важелі та повноваження, щоби розібратися у справі.

«У ДБР є можливість вилучити всі документи Ради національної безпеки і оборони, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, оцінити ці матеріали та дати відповідь, чому рішень не було», — додав лідер партії «Незалежність».