Гаряча лінія: 0 800 755 507
Анатолій Могильов
Лідер партії «Незалежність», керівник МВС України 2010 - 2011 рік.

МОГИЛЬОВ Анатолій Володимирович народився 6 квітня 1955 року в Петропавловську-Камчатському в родині військового. Дитинство і юність провів у Донецькій області. Закінчивши школу, вступив на фізичний факультет Слов’янського педагогічного інституту. Всупереч професійній спадкоємності, віддав перевагу вчителюванню, аніж кар’єрі військового. Викладав фізику 4 роки: спочатку в Цвіточненській школі в Криму, потім в школі № 18 рідного Слов’янська.

Після армії Анатолій Могильов став дільничним інспектором по роботі з неповнолітніми. Здобув юридичну освіту в Українській академії внутрішніх справ і дослужився до заступника начальника Слов’янського РВВС з оперативної роботи. У грудні 1992 року призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу внутрішньої безпеки обласного УВС.

З 1995 до 2005 роки очолював спочатку Артемівський, а потім Макіївський міськвідділи УМВС України в Донецькій області. У 2007 році став заступником Міністра внутрішніх справ – начальником Главку МВС в Криму, через 3 роки – Міністром МВС України.

За період роботи Міністром (11.03.2010 – 07.11.2011) Анатолію Могильову вдалося закласти фундамент реформування відомства. В основі концепції – підвищення якості роботи правоохоронців і рівня довіри населення до МВС, зниження рівня злочинності, впровадження сучасних механізмів мотивації та соціального захисту міліціонерів.

В умовах обмеженого бюджетного фінансування у 2010 році на поліпшення матеріально-технічної бази правоохоронних органів витратили понад 446 млн грн. У 2011 році цей показник склав 996 млн грн. Для порівняння, в 2009 році було виділено всього 76 млн грн.

У 2011 році підвищився відсоток розкриття злочинів, до кримінальної відповідальності притягнуто на 8 % більше осіб, ніж в 2010 році. За посадові злочини притягнуто до відповідальності на 33 % порушників більше, ніж в 2010-му році.

У 2011 році органи внутрішніх справ розкрили 16 тис. службових злочинів, скоєних чиновниками, суддями, представниками наглядових відомств. До кримінальної відповідальності за ним залучили 8,3 тис. осіб. На 12,6 % збільшилася кількість засуджених чиновників місцевого самоврядування. За вчинення корупційних злочинів покарання понесли 385 співробітників органів внутрішніх справ. Обвинувальні вироки також отримали держслужбовці 1-2 рангів, екс-міністри, голови РДА, представники органів юстиції.

Розроблено і прийнято новий КПК України, розпочато реформування системи освіти МВС, спрощена система діловодства МВС. В рамках кадрової оптимізації впроваджено конкурсний відбір на службу в міліцію. Саме в 2010-2011 роках МВС заклало основу для впровадження біометричних паспортів. Тоді була підготовлена законодавча база, придбано обладнання, відпрацьовано процедури.

У сфері правоохоронних органів за 29 років служби Анатолій Могильов пройшов шлях від дільничного інспектора у справах неповнолітніх та оперуповноваженого карного розшуку, до Міністра внутрішніх справ України, з присвоєнням звання генерал-полковника міліції.

У листопаді 2011 року Анатолій Могильов очолив Раду міністрів АРК – одного з найскладніших регіонів України. За час його прем’єрства за темпом соціально-економічного зростання Крим піднявся на 13 позицій і замкнув трійку лідерів у рейтингу регіонів України. Станом на листопад 2013 року в Криму реалізували 87 інвестиційних проектів загальною вартістю 11,7 млрд дол., а також 57 проектів міжнародної технічної допомоги.

27 лютого 2014 року після відмови співпрацювати з російськими окупантами Анатолій Могильов був звільнений з посади рішенням «Верховної ради Республіки Крим».

Нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, знаком МВС України «Хрест Слави», знаком «Шахтарська слава» I, II і III ступенів, знаком «За заслуги перед Макіївкою».